TikTok'ta Nasıl Fenomen Olunur?

TikTok'ta Nasıl Fenomen Olunur?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak gösterilen tiktok, fazlasıyla dikkat ve tepki çekmeyi başardı. Müziklerin veya seslerin ardından görüntülü kayıt yaparak insanların beğenisine sunduğunuz bu  ilginç uygulamada ise fenomen olmak gayet basit.

 

 

Fenomen olmak için yapmanız gerekenlerden bahsedecek olursak  tabi ki birkaç önemli etken mevcut. Bu etkenlerden bir tanesi ise kullandığınız cep telefonunun görüntü kalitesi. Kamerası ne kadar kaliteli olursa insanlara daha fazla kaliteli bir içerik verirsiniz. Videoları çekerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi ise bulunduğunuz ortamdaki ışık olabilir. Işığı veya güneşi karşınıza aldığınızda mutlaka karanlık bölgeye düşeceksiniz. Görüntüde de karanlık bir şekilde gözükeceksiniz. Bu ise diğer insanlar tarafından kesinlikle beğenilmeyecek bir durumdur.

Ünlü isimlerin videolarının altına yorum yaparak onların sizlerle etkileşimde bulunmasını sağlayın. Sizlerin bir yorumunu beğenmesi sonucu fazlasıyla diğer kişilerden etkileşim alabilirsiniz. Hızlı bir algoritmaya sahip olan uygulamada, ünlü olmanız çok da zor değil. Bilgilendirici ve eğlendirici videolar çektiğinizde hızlı bir şekilde keşfet bölümünde yayınlanabiliyorsunuz. Birkaç defa keşfete düştüğünüzde diğer kişilerin de sizlere ulaşmasını sağlayabileceksiniz. Sizler de internetten baktığınız veya araştırdığınız konularda videolar çekmeye başlayın. İnsanları güldürebilecek bir potansiyelinizin olduğunu düşünüyorsanız tabi ki yapmanız gereken eğlendirici videolar çekerek insanları güldürmek. İster başka sesleri kullanın isterseniz de kendi sesiniz ile bu videoları çekin. İnsanların dikkatini çekmeyi başarırsanız gerisi çok kolay.