YouTube'ta Nasıl Fenomen Olunur?

YouTube'ta Nasıl Fenomen Olunur?

Youtube platformunda herkes nedense hızlı bir  şekilde tanınıp ünlü olmak ister. Bizler de ünlü olmak isteyen arkadaşlar için birkaç tavsiye vereceğiz. Yapmanız gereken işlemler çok da zor olmamakla beraber bir yandan da emek isteyen durumlardır. Sizlerin de karşılaştığı gibi binlerce birbirinden farklı YouTube kanalı mevcut. İlk olarak yapmanız gereken hangi kategori içerisinde videolar çekeceğiniz.  Doğru kategoriye karar verdikten sonra tabi ki ihtiyacınız olan bir kamera ve bir bilgisayar.

 

 

Oyun seven birisiyseniz yapmanız gereken şeylerden bir tanesi ile kaliteli bir bilgisayara sahip olmak. Çekeceğiniz videoları rahatlıkla kayıt edebilir ve oynayabilirsiniz. Daha sonrasında bilgisayarda kullanmanız gereken kurgu programları mutlaka olacaktır. Bu kurgu programlarını da hızlı bir  şekilde öğrenerek izleyicilere güzel bir video da sunabilirsiniz. Bu sunacağınız videoları ise farklı taktikler ile ön plana çıkartmanız gerekmektedir. Yapmanız gerekenlerden bahsedecek olursak; güzel bir thumbnail yani küçük resim, güzel bir açıklama yazısı ve doğru şekilde kullanılmış etiketler.

Çektiğiniz videoyu sosyal medya hesabınızda da paylaşarak daha fazla kitleye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu paylaşımları etrafınızdaki kişilere de yaptırdığınızda daha fazla kişiye hızlı şekilde ulaşabilmeniz mümkün.

Rakiplerinizin neler yaptığını inceleyin ve ona göre sizler de başlık seçiminizi yapın. İnternetteki rakiplerinizin bütün detaylarını analiz ettikten sonra da doğru şekilde onların önüne geçin. Rakipleriniz sizlerin videolarına disslike atabilir bu tarz durumlarda kesinlikle hevesiniz kırılmasın. Günlük video çekerek hızlı bir şekilde ivme yakalayabilirsiniz.